Bár van ünnepük a szociális munkásoknak, mert 1997-től minden évben egyszer van egy ilyen alkalom, de a szakterületen dolgozók számára – beleértve az ország baptista intézményeit – tavaly az is csak egy ugyanolyan dolgos nap volt, mint a többi. November 12-én, a legutóbbi Szociális Munka Napján senki sem gondolta volna, hogy mi vár ránk, mi vár rájuk. Mert ha addig is minden nap feladatokkal, kihívásokkal, és szeretettel volt teli – hiszen számukra csak ez a hozzáállás az elfogadható –, azonban arra, amit az elmúlt napokban végeznek, aligha maradt elég méltató szó az egyébként gyönyörű magyar nyelvben.
Napi mintegy ezer azoknak a hajléktalan léthelyzetben élő embertársainknak a száma, akikről intézményeinkben gondoskodunk. Ám ez csak egyetlen terület: a Baptista Szeretetszolgálat és társszervezetei, az Országos Szociális Intézményfenntartó Központ, a Baptista Integrációs Központ Magyarországon mintegy ötven intézmény fenntartójaként garantálja a szociális gondoskodást. Ott van a szociális munka frontján az ugyancsak a baptisták intézményi családjához tartozó Országos Szociális Segítő Központ, a Regionális Szociális Intézményfenntartó Központ, valamint a Tábita Alapszolgáltatási Központ is, és a telephelyek szerte az országban.
A legkülönbözőbb életkorban és léthelyzetben élők várják dolgozóinktól és önkénteseinktől minden nap, hogy teljesítsék küldetésüket, amely ma már nem csak nehéz, de akár veszélyes is lehet.
A negyedszázaddal ezelőtt alapított Baptista Szeretetszolgálat megújult erővel és elhivatottsággal áll készen folytatni azt a munkát, amit a krisztusi szeretetparancs alapján elsősorban hazai szociális intézményeiben végez. Az 1996-ban alapított segélyszervezet elsődleges céljának tekinti a rászoruló szegények, idősek, betegek támogatását, a szociális értelemben való segítségnyújtást. Máig több mint félszáz országban tevékenykedtek baptista segélymunkások és önkéntesek, ám mindez csak a jéghegy csúcsa, hiszen a szervezet által kiépített intézményrendszerben, szociális hálózatban minden nap ellátottak ezrei jelentik az igazi sikert és megelégedettséget.
Szociális területen tevékenykedő szakembereink, munkatársaink, önkénteseink mások érdekében minden nap hasznosítják a szeretet áldását, de további munkára kell, hogy összeszedjék erejüket, hitüket, bátorságukat és kitartásukat. Eddig is nehéz feladatok előtt álltak, de a mai helyzet megköveteli tőlük a további áldozatot. Nincs értelme kertelni.
Hála és köszönet jár azoknak, akik nem hagyják magukra a legkiszolgáltatottabbakat, az idős embereket, hiszen a segítségnyújtás, a gyógyszerellátást, az étkeztetés, a jó szó nem maradhat el! Azoknak, akik – miközben saját családjuk ellátásának frontján ugyancsak kitartanak – mennek és segítenek a kockázatok ellenére is, mert a szociális gondoskodás nem szünetelhet. Azt nem lehet karanténba zárni.
A Sanofi elnevezésű, franciaországi székhelyű gyógyszeripari cég magyarországi leányvállalatának munkatársai fogtak össze gyermeknap alkalmából azért, hogy minden ellátott leány és fiú azt kaphassa, amit leginkább szeretett volna magának.
900 ezer forint értékben a játszótér felújításában, valamint játszótéri eszközök vásárlásában segédkezett Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata.
A Baptista Integrációs Központ fővárosi és debreceni családok átmeneti otthonai és hajléktalanszállója szociális munkatársakat keresnek. Család- és szakgondozó, valamint szociális munkatárs állás várja a jelentkezőket.
Az ORSZIK nappali ellátást nyújtó otthona a Napraforgók Háza, ahol enyhe és középsúlyos fogyatékkal élő rászorultakról gondoskodnak a munkatársak. Ők is ünnepeltek, hiszen ha nem is látták, velük volt a Jézuska.
Az elmúlt hétvégén a Magyar Élelmiszerbank Egyesület ismét megszervezte az ország legnagyobb élelmiszergyűjtő akcióját, amelynek a BIK csapata is résztvevője volt.
A magyar férfi felnőtt kosárlabda-válogatott nem csak a pályán, hanem a közösségben is példát szeretne mutatni. A játékosok a stábbal együtt meglátogatták a székesfehérvári Befogadlak Baptista Gyermekotthont.