A szociális problémák egyik legsúlyosabb és legszélsőségesebb esete a hajléktalanság. A lakhatás, az otthon elvesztése, a valahová tartozás érzésének hiánya, az utcán töltött idő során felerősödő egészségügyi bajok, az alkohol, a drog, az egyre növekvő kilátástalanság, nélkülözés felemészti az erőt, ahonnan a visszaút már embert próbáló feladat. Az Országos Szociális Intézményfenntartó Központ intézményei azért, hogy minél nagyobb számban tudjanak segíteni a fedél nélkül élőkön számos programot és szolgáltatást tartanak fenn, amelyeknek köszönhetően a főváros egyik legnagyobb hajléktalan-ellátó rendszerét működtetik. A Baptista Integrációs Központ négy telephelyen egyenként 150 férőhelyes hajléktalan átmeneti szállót, ezen kívül pedig egy szintén 150 férőhelyes úgynevezett kiléptető szállót üzemeltet, utóbbi a korábban hajléktalan, mára önálló életvitelre képes emberek számára biztosít szálláslehetőséget. Az intézmények a téli krízisidőszakban időszakos férőhelyeket is kialakítanak, így növelve a kapacitásokat a Budafoki úti és Soroksár telephelyeken.
Az Országos Szociális Intézményfenntartó Központ intézményei törekednek a minél magasabb színvonalú szolgáltatás nyújtására a hajléktalan-ellátásban érintett szervezetekkel, önkormányzatokkal, hivatalokkal szoros együttműködésben. Szakmai tevékenységüket a partnerszervezetek elismerik, és ezt az együttműködési programok, elnyert pályázatok is bizonyítják.
Az intézmények megpróbálnak az embereknek biztonságot adni: ez a legfőbb feladatuk, az, hogy a rászorultak érezhessék, van hol aludniuk, van mit enniük, és a legalapvetőbb dolgaik rendben vannak. Az egyéni esetkezelés és a csoportos szociális munka együtt járó folyamat: a szakemberek a hajléktalan-ellátásban nagyon komoly specializáción dolgoznak, mert a hajléktalanok más és más megközelítést igényelnek. Másként él valaki a közterületen, más az élethelyzete, más a szükséglete, mint egy olyan rászorultnak, aki bentlakásos intézményben él. Mást jelent az éjjeli menedékhely és mást a magasabb küszöbű átmeneti szálló. Tehát egy olyan megoldásban gondolkodnak, amely a meglévő emberi igényekre tud speciális, az adott ember számára megfelelő választ adni.
Az Országos Szociális Intézményfenntartó Központ intézményei összességében a hajléktalan-ellátás területén mintegy ezer főről gondoskodnak, nekik naponta szállást, egyéni esetkezelést biztosítanak és különböző adományokat osztanak ki a rászorultak között.
Munkatársunk, Toszeczky Renáta november 24-én Hornung Ágnes családokért felelős államtitkártól átvehette az Emberi Méltóság Védelméért Díjat.
Lépj ki a csónakból! Kiléptünk a csónakból. Újra és újra. Elkövettétek ezt és elkövettük mi is, s évek óta elég rendesen a háborgó, bizonytalan és sokat változó vizeken járunk.
Az ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola és Gimnázium tanulói elhatározták, hogy a nagycsütörtököt jótékonysági munkával töltik a Radnóti Összefogás Nap keretében: 45 diák gyülekezett a Baptista Kőbányai Szolgáltató Centrum kapuja előtt.
A Baptista Integrációs Központ (BIK), a főváros második legnagyobb hajléktalan embereket ellátó intézményeként különböző állásokba keres munkatársakat.
Szépségnappal leptük meg nőnap alkalmából a hajléktalanszállóinkon, illetve a családok átmeneti otthonaiban lakó hölgyeket.
Január elsején lesz két esztendeje, hogy az Országos Szociális Intézményfenntartó Központ fenntartásában megnyílt Székesfehérváron, a Seregélyesi úton a Napraforgók Háza fogyatékossággal élők napközije.